Rozdział 4b

- Teraz będzie problem z odprowadzeniem Simon’a do boksu, strasznie nie lubi wchodzić do stajni, a wręcz nienawidzi.- Oznajmił Max, po czym złapał uciekającego od nas Simon’a.
– Mogę spróbować? Może mnie się uda, w końcu ja nigdy tego nie próbowałam i mi zaufa.- Z nadzieją w głosie odpowiedziałam.
– Dobrze, ale nie licz na cuda. Pomogę Ci go przytrzymać, jest bardzo silny.- W tym momencie złapałam Simon’a za lejce i pogłaskałam, koń spojrzał się na mnie i poczułam, że już się uspokoił. Tak więc zaczęłam go prowadzić wzdłuż stajni, a Max zszokowany szedł tuż za nami. Nie mógł uwierzyć, że nastolatka w przeciągu kilku sekund ujarzmiła konia, z którym nikt nie potrafił sobie poradzić.
– Już prawie jesteśmy przy wejściu, dobrze nam idzie Simon.- Cicho powiedziałam do konia. Ale to nie był koniec. Tuż po tym gdy zobaczył bramę stajni zaczął bić kopytami w ziemię i wycofywał się za mnie, jakby się czegoś bał. Max podszedł do mnie i z rozczarowaniem wytłumaczył mi, że koń ma jakąś traumę związaną z bramami stajni, wydało mi się to trochę dziwne, ale najwyraźniej coś musiało się tutaj stać.
– Może zastawimy bramy sianem i spróbujemy jeszcze raz?- Spytałam patrząc na stogi siana stojące koło budynku. Max się zgodził, a więc Simon został na wybiegu, a my zaczęliśmy zasłaniać wejście. Podczas sprzątania narzędzi Max odsunął się od stajni, aby mógł obejrzeć jak to wygląda.
– Wiesz co? Wygląda to lepiej niż było. Zakryliśmy najstarszą część stajni i teraz wygląda to bardzo klimatycznie. Szkoda, że będzie trzeba to zdjąć.- Powiedział po czym odwrócił się w stronę wybiegu dla koni. Przyszliśmy z Simonem pod stajnię i zadziałało. Koń spokojnie wszedł do środka, a Mike zdjąwszy z niego siodło powiedział:
– No, jestem pod wrażeniem. Ledwo przyjechałaś i już takie rzeczy robisz. Dobrze, teraz idziemy do domu bo za 10 minut będzie obiad.
– Oh, faktycznie. Myślałam, że więcej czasu nam to wszystko zajęło, ale to dobrze, ponieważ zdążę jeszcze coś zrobić…- Ze zmęczeniem odpowiedziałam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>